Doğal Sabunlar Ve Faydaları


Cilde İyi Gelen Doğal Sabunlar

Doğal Sabunlar Ve Faydaları

Günlük koşuşturma neticesinde cilt üzerinde biriken kir ve bakterilerin bir şekilde arındırılıp, temiz ve pak bir cilt elde etmemiz gerekmektedir. Kirli ve temiz olmayan cilt üzerinde sivilce ve siyah nokta oluşumu başlamaktadır.

Cilde en iyi gelen doğal sabun

Sivilce, akne, siyah nokta, kızarıklık, yağlanma gibi bir çok cilt problemine iyi gelen sabun çeşilerini sizler için bir araya getirdik.

Defne Sabunu Neye İyi Gelir ?

Defne Sabunu

Defne Sabunu Neye İyi Gelir ?

Defne sabunu antimikrobiyel özelliği sayesinde mantar oluşumunu önler ve oluşmuş mantar hastalığını iyileştirir.

Defne Sabunu saç köklerini güçlendirir ve zayıf kök hücreleri uyararak daha gür ve sağlıklı saçlar elde etmemizi sağlar.

Cilt temizliğinde kullanılan defne sabunu siyah nokta ve sivilceleri temizledikten sonra peeling etkisi ile deriyi sıkılaştırır ve yeni siyah nokta oluşumunu önler.

Deri üzerinde kızarıklı ve tahriş olan bölgelerin rahatlamasında defne sabunu oldukça faydalıdır.

Defne Sabun İle alakalı diğer sorularınız için buraya tıklayarak detaylı yazımıza gidebilirsiniz.

DEFNE SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu Neye İyi Gelir ?

Bıttım Yabani antep fıstığına verilen diğer bir isimdir. Menengiç, bıttım, çitlembik, çedene gibi diğer isimleride vardır. Cilt sağlığı için faydalı olan bıttım yağından elde edilen bıttım sabunu, hasarlı cilt yüzeyini onarır, antiseptik özelliği sayesinde deri ve cilt üzerindeki bir çok hastalığı iyileştirmede oldukça faydalıdır. En fazla satılan doğal sabunu çeşitlerinin başında bıttım sabunu gelmektedir.

BITTIM SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Kükürt Sabunu Neye İyi Gelir ?

Kükürt Sabunu

Kükürt Sabunu Neye İyi Gelir ?

Doğal kükürt sabunu hem saç hem de cilt sağlığı için muhteşem bir sabundur. Cilt üzerinde onarıcı ve tedavi edici özellikleri yanı sıra, saç için ise zayıf saçların güçlenmesi, kepek problemine iyi gelen ve saç köklerini güçlendiren bir sabundur.

KÜKÜRT SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Ardıç Katran Sabunu Neye İyi Gelir ?

Ardıç Katran sabunu

Ardıç Katran Sabunu Neye İyi Gelir ?

Ardıç katran cilt bakımında en etkili sabun diyebiliriz. Ölü derinin atılması ve yeni derinin daha parlak çıkmasında önemli rol oynamaktadır.

Yağlı ciltlerde ardıç katran sabunu kullanılması vücut yağ dengesini düzenlemektedir. Yağdan arınmış bir cilt ise sivilcesiz ve prüzsüz bir cilt demektir.

ARDIÇ KATRAN SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Lavanta Sabunu Neye İyi Gelir ?

Lavanta Sabunu

Lavanta Sabunu Neye İyi Gelir ?

Hassas cilt sahiplerinin güvenle kullanacağı ve fayda göreceği bir sabun olan doğal lavanta sabunu tahrişi önler ve cildi pamuk gibi yumuşacık yapar. İçerisindeki lavanta yağı ile cildi besler ve daha parlak bir cilt elde etmeye yardımcı olur.

LAVANTA SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Keçi sütü sabunu Neye İyi Gelir ?

Keçi sütü sabunu

Keçi sütü sabunu Neye İyi Gelir ?

Keçi sütlü sabunun en belirgin faydası cilt üzerindedir. Siyah nokta temizliğinde aktif olarak kullanılan keçi sütlü sabun, içerdiği süt sayesinde ise cilt üzerinde proteinin diğer faydası olarak bakterileri öldürmektedir. Cilt hücre yenilenmesine oldukça faydalı olan keçi sütlü sabun, derinin daha canı ve parlak olmasına yardımcı olmaktadır.

KEÇİ SÜTÜ SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Ballı Sabun Neye İyi Gelir ?

Ballı Sabun

Ballı Sabun Neye İyi Gelir ?

Ballı sabun içerdiği balın özelliği olan hücre yenileme özelliğini taşımaktadır. Yıpranmış ve hasar görmüş cilt üzerinde onarıcı ve yapıcı bir özelliği vardır. Ballı Sabun Sivilce ve aknelerin kurutulmasında önemli rol oynayan ballı sabun, iltihap kurutucu özelliğe sahiptir. Bal mikrop barındırmaz ve mikrop kırıcı özelliğe sahiptir.

BALLI SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Zeytinyağlı Sabun Neye İyi Gelir ?

Zeytinyağlı Sabun

Zeytinyağlı Sabun Neye İyi Gelir ?

Saçları besleyen ve onaran en iyi sabun Zeytinyağlı sabun diyebiliriz. Yüzyıllar boyunca insanları temizleyen bir sabundan bahsediyoruz. Hakiki Zeytinyağlı sabunu elde tuttuğumuzda kendine has sabun kokusunu çok rahat şekilde duyabiliriz. Aşırı şekilde hacı şakir gibi beyin delen bir koku geliyorsa koku esansı kullanılmış olduğunu kolayca anlayabiliriz.

ZEYTİNYAĞLI SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Pirina Sabunu Neye İyi Gelir ?

Pirina Sabunu

Pirina Sabunu Neye İyi Gelir ?

Zeytin ağacı yapraklarından elde edilen pirina özü, içerdiği antioksidan maddeler sayesinde mikrop öldürücü özelliği vardır. Saç köklerini güçlendirerek kafa derisindeki ölü deriyi atarak zayıf saç kıllarının rahat çıkmasını sağlar.

PİRİNA SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Kükürt Katran Sabunu Neye İyi Gelir ?

Kükürt Katran Sabunu

Kükürt Katran Sabunu Neye İyi Gelir ?

Cilt ve saç problemlerini tek başına çözme gücü olan efsane sabunlardan birisi diyebiliriz. Sivilceleri kurutarak, sivilce izlerini yok ederek, saçın bozulan yapısını yeniden düzenleyerek daha hacimli saçlar elde etmeye yarayan kükürt katran sabunu kokusu biraz ağır ama 30 dk içinde kendiliğinden uçmaktadır.

KÜKÜRT KATRAN SABUNUNUN DETAYLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

38

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Sevindim Sevindim
0
Sevindim
Hüzünlendim Hüzünlendim
0
Hüzünlendim
Yok Artık ! Yok Artık !
0
Yok Artık !
Kesinlikle Katılmıyorum Kesinlikle Katılmıyorum
0
Kesinlikle Katılmıyorum
Katılıyorum Dostum Katılıyorum Dostum
0
Katılıyorum Dostum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Adam Haklı Beyler Adam Haklı Beyler
0
Adam Haklı Beyler
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Doğal Sabunlar Ve FaydalarıBir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin